Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Курси з основ здоров’я.

Дата: 23.03.2018 08:25
Кількість переглядів: 2829

Фото без опису

Реалізація компетентнісного підходу в організації навчальної діяльності учнів для формування соціальної і здоров’язбережної компетентностей вимагає від педагога додаткових знань, ставлень і вмінь. З цією метою 19 березня 2018 року на базі Царичанської ЗОШ І- ІІІ ступенів стартували курси з концептуальних та методичних основ формування у дітей і підлітків вище зазначених компетентностей, призначені для педагогів, які викладають предмет «Основи здоров’я» у 1-9-х класах.

Курси проводяться  за двокомпонентною моделлю, складовими якої є дистанційне і тренінгове навчання.

Дистанційна підготовка здійснюється вчителями самостійно шляхом проходження у зручний для них час двох дистанційних онлайн курсів:1) «Концептуальні і методичні основи формування здоров’язбережної компетентності» (ОЗК) та 2) «Вчимося жити разом – розвиток соціальних навичок у курсі предмета «Основи здоров’я»(ВЖР).

Реалізацію другої компоненти – тренінг практичних навичок вчителя – здійснювала представник Дніпропетровської академії неперервної освіти Різдванецька Людмила Олександрівна.

Під час курсів слухачі ознайомились з актуальними питаннями розвитку освіти в Україні, інноваційними підходами у роботі педагога  в рамках діючих стандартів освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура» та  освітньої галузі "Соціальна і здоров'язбережна", передбаченою концепцією і проектом стандарту Нової української школи.

З метою вирішення пріоритетних завдань щодо зміцнення здоров’я молодших школярів, слухачі курсів взяли участь у навчальному тренінзі «Формування здоров’язбережної компетентності школяра в контексті реалізації Концепції Нової української школи»

Під час роботи тренінгу розглядалися такі питання:

  • двокомпонентна модель підготовки вчителів з методики формування здоров’язбережної і соціальної  компетентності молодшого школяра;
  • навчальніонлайн-курси «Вчимося жити разом» та "Основи здоров’язбережної компетентності" як засіб формування здоров’язбережної компетентності школяра;
  • реалізація концепції Нової української школи на засадах «педагогіки партнерства»;
  • питання щодо вивчення предмета у контексті реалізації оновленої програми з основ здоров’я;
  • методичні аспекти викладання предмета «Основи здоров’я» на засадах розвитку життєвих навичок;
  • особливості використання вправ для створення доброзичливої атмосфери на тренінгу.

Особливої уваги та обговорення під час роботи викликали наступні теми: «Портрет учителя ХХІ століття», «Знання, вміння та цінності, якими повинен володіти сучасний вчитель», «Педагогічні техніки і прийоми в роботі вчителя в контексті  Нової української школи».

У рамках проекту педагогічні працівники за допомогою інноваційних методикнавчились створювати сприятливу психологічну атмосферу та розвивати  у вихованців життєві навички, що  підвищують у дітей стійкість до складних життєвих обставин.

Проходження даної педагогічної практики створює позитивний настрій у подальшій роботі вчителів, налаштовує на віддачу набутого педагогічного досвіду школярам, відкриває широкі можливості для вдосконалення та професійного зросту.

Інна Солодовник,вчитель початкових класів

 КЗ «Царичанська ЗОШ І-ІІІ ст.»

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь