Бюджет участі

Царичанською селищною радою з 15 липня 2020 року буде розпочато прийом заявок-проектів на конкурс "Громадський бюджет Царичанської селищної ради", фінансування яких буде здійснюватися із бюджету селищної ради.

Загальний бюджет на проекти-переможці складе 250,0 тис.гривень. Ті проекти, які під час голосування наберуть найбільшу кількість голосів мешканців Царичанської ОТГ, будуть профінансовані із селищного бюджету. До розгляду приймаються проекти вартістю 50,0 тис.грн та 100,0 тис.гривень.

Форму бланка-заявки та Положення про громадський бюджет Царичанської селищної ради можна знайти на сайті Царичанської селищної ради у розділі "Бюджет"  - "Бюджет участі" – "Бланк-заявка", "Положення"

Разом до розвитку

У лютому на сесії Царичанської селищної ради депутатами була підтримана ініціатива селищного голови Геннадія Сумського щодо запровадження бюджету участі у громаді.

«Якщо Ви вважаєте, що самостійно нездатні нічого змінити у громаді, ми це спростуємо разом. Ви подайте ідею, громада підтримує, а депутати – профінансують її реалізацію з місцевого бюджету. Так це працює»- пояснює Геннадій Сумський.

Зокрема, на 2018 рік вже прийнято рішення про два гранти: 50 тис.грн. –  молодіжний грант для осіб віком від 16 до 30 років. Загальний грант для всіх - 100 тис.грн.

Проекти можуть подати виключно мешканці Царичанської селищної ради, які зареєстровані та живуть, працюють, навчаються у громаді. Проекти можуть стосуватися будь якої сфери (що належить до управління громади) – освіта, медицина, культура, спорт, благоустрій території, тощо.

Проекти подаються за встановленими формами. З Положенням про громадський бюджет Царичанської селищної ради Ви можете ознайомитися нижче.

Цей інструмент вже використовується у Дніпрі та інших об’єднаних громадах.

Сподіваємося, що й мешканці Царичанської селищної громади будуть такими ж активними та завзятими.

Бланк проекту
Положення про бюджет участі
Звіт про стан реалізації проектів
Рішення про громадський бюджет 2019_.docx