Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Юні художники.

Дата: 01.11.2018 16:58
Кількість переглядів: 1964

Фото без опису

         Юні художники Царичанської школи естетичного виховання Іван Постольник та Юлія Орел стали фіналістами і лауреатами масштабного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Україна майбутнього». Українське дитяче творче змагання вже шостий рік поспіль проводиться за ініціативи та фінансової підтримки Благодійного фонду мецената і бізнесмена Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

         Завдяки підтримці Фонду, українські діти розкривають свій творчий потенціал. Роботи фіналістів та переможців експонуються не тільки в Україні, а й за кордоном.

         У художньому відділенні школи естетичного виховання навчається 55 учнів. Педагоги Ірина Красюк та Руслана Коваленко викладають художнє мистецтво у закладі майже 20 років. Звичайно, як і всім наставникам у своїй справі, їм хочеться, щоб учні розвивалися і мали перспективне майбутнє. Одним із засобів проявити себе, заявити про свій талант, є участь дітей у різноманітних творчих конкурсах. Це мотивує і надихає юних митців на розвиток. Зі слів педагогів, цього разу вони «замахнулися» на наймасштабніший всеукраїнський конкурс. А чому б і ні? Для участі у ньому відіслали 4 роботи своїх учнів Юлії Орел, Даші Харченко, Богдани Сало та Івана Постольника. Усі вони є учнями відділення від 3 по 6 класи  і проживають у Царичанці . Та у фінал  професійне  журі  відібрало 2 роботи юних приорільців: «Моє селище у 2050 році» (Юлія Орел,номінація «Новий урбанізм»)  та «Столиця у майбутньому» (Іван Постольник). До речі,серед дитячих робіт було чимало з Дніпропетровської області.Тематика малюнків – як діти уявляють міста України у майбутньому; якими мають бути надсучасні міста та архітектура майбутнього.

         На урочисту церемонію нагородження переможців 6 – го Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Україна майбутнього», яка відбулася наприкінці вересня у Києві, поїхали 13-річний Ваня Постольник і 12-річна Юля Орел зі своїми мамами. Звичайно, вражень від поїздки було багато. До того ж, Юля була вперше у столиці. Відзначимо, що на розгляд експертного журі було надіслано 1053 роботи юних митців віком від 5 до 17 років з 23 областей країни, і навіть Італії. І лише 33 призери в 11 номінаціях були обрані до  фіналу. Традиційно, всі учасники отримали від організаторів почесні дипломи, а фіналістів нагородили чудовими художніми наборами для подальшого розвитку. Важливо відзначити, що з 23 вересня по 5 жовтня в Українському домі була відкрита унікальна художня експозиція сотень робіт фіналістів та переможців конкурсу. Благодійний фонд Ігоря Янковського був заснований у 2012 році, і з моменту свого створення підтримує талановитих дітей та молодь нашої країни. Напрямки діяльності фонду: освітньо – наукові, медико – реабілітаційні, історико – культурні, екологічні програми.

         Своїми враженнями з нами поділився Іван Постольник: - Коли від організаторів конкурсу надійшли відповідь і одночасно запрошення до Києва, спочатку не повірив. Але був приємно здивований. Потрапивши у таку незвичайну обстановку,  була гордість від того, що на такий широкий загал нам приділяють увагу. Ми отримали безліч задоволень. Нас пригощали найрізноманітнішими солодощами та кольоровими бюргерами. Були майстер – класи із розмальовування футболок, плетіння віночків, а ще відвідувачі мали змогу створити унікальні картини у віртуальній реальності та забрати їх з собою. До того ж, наші малюнки експонувалися в Українському домі. До розмови долучилася мама Вані, додавши, що перед центральним входом до Українського дому організатори облаштували фотозону, присутніх зустрічав дотепний робот Маріо, а ведучим свята був зірковий шоумен Дядя Жора. Перед від’їздом царичанці встигли побувати у Києво-Печерській Лаврі, погуляти по Хрещатику,відвідати Музей Слави. Про Ваню і Юлю педагог Ірина Красюк відзивається схвально. Зокрема, що Іван мріє стати ландшафтним дизайнером, і наполегливо йде до своєї мети. Займається ще й вдома саморозвитком, розширює свій кругозір. Юля цікавиться новинками художнього мистецтва, подає великі надії.

         Попереду у вихованців художньої школи та викладачів багато планів. Перемоги у конкурсах спонукають до ще більш  наполегливого навчання і водночас надихають на грандіозні плани. Як поділилася з нами Руслана Коваленко, на заняттях з дітьми, передаючи свій багатий досвід, постійно мотивують вихованців до творчого пошуку та не боятися мріяти. – В області багато художніх шкіл.І наша Царичанка серед них лише піщинка від великого. Але ми дуже хочемо, щоб наші діти розвивалися на більш високому рівні.  В рамках наших можливостей ми намагаємося виходити на всеукраїнський простір.  Плани амбіційні, - каже Руслана Михайлівна.  Додамо, що випускники наставниць--художниць кожного року вступають до вишів за художніми профілями. Колишні вихованці художнього відділення навчаються у вищих навчальних закладах Дніпра, Полтави, Києва, Кракова та інших.

         Щоб переможці конкурсу «Країна майбутнього» поїхали до Києва на церемонію нагородження, про це подбав виконком Царичанської об’єднаної територіальної громади. І діти, і батьки з викладачами висловлюють членам виконкому велику вдячність.

         На Приоріллі багато талановитих дітей, які постійно перемагають у пісенних, танцювальних, спортивних конкурсах. До скарбниці талантів і досягнень додалися і високі успіхи юних художників.

 

Олена Сульжик  

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь