Впровадження сталих енергоефективних рішень для об’єднань співвласників будинків
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» з метою стимулювати та підтримати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України. Щонайменше 2 000 нових ОСББ буде створено та загалом 4 000 ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами.
В середньому 480 000 осіб отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж 1 мільйон українців підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності.
ЄС надає фінансування розміром 4 млн євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.
«Житловий сектор України є енергетично неефективним через застарілі обладнання та житловий фонд, що створює серйозні виклики для багатьох домогосподарств, які продовжують жити в зношених, небезпечних або незручних будинках», – сказав Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні. «Щоб підтримати сталий розвиток міст та громад, а також задовольнити потребу людей у якісному житлі, ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, завдання якого – мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків в Україні та допомогти їм значно покращити енергоефективність їхніх будівель через зменшення споживання та вартості енергії», – додав пан Хімстра.
«ЄС підтримує створення Фонду енергоефективності України. Ми віримо, що програми фонду будуть переконувати та підтримувати українців брати на себе більшу відповідальність за енергозбереження своїх будинків і допомагати їм зменшувати рахунки за енерговитрати. Необхідно мобілізувати та підтримати людей у цьому прагненні. Зважаючи на це, в усіх регіонах України заплановано проведення масштабної інформаційної кампанії, яка має на меті підтримку ОСББ», - зазначив Штефан Шльойнінг, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.
Протягом двох років проект буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформувати широку громадськість і місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект також проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активних співвласників, які мають намір створити ОСББ, уже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.
Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration
Довідкова інформація:
Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), яка має сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з Урядом Німеччини будуть підтримувати діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України. Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН).
Житловий сектор України у 3-4 рази менш енергоефективний порівняно з сусідніми країнами ЄС з подібним кліматом і споживає близько 40% енергоресурсів країни. Загалом 70% квартир у багатоквартирних будинках, де проживають приблизно 34 млн українців, є вкрай енергетично неефективними.
Довідкова інформація: Тетяна Дієва, відділ зв’язків з громадськістю (050) 446 50 04,tetyana.diyeva@undp.org.
Координатор по Дніпропетровській області: Харченко Олена, (050)4177041