Запровадження інноваційних інструментів в управлінні ресурсами
В рамках проекту USAID щодо упровадження системи управління земельними ресурсами фахівцями структурних підрозділів виконавчого комітету Царичанської селищної ради разом з старостами Царичанської громади проведено робочі консультації щодо створення геопорталу та перспективних заходів по обліку і використанню земель з урахуванням їх функціонального призначення.
Дана система - це своєрідний перехід з використання паперових карт до геоінформаційних технологій опублікування всіх відомостей про землю та ресурси на сайті громади. Метою також є комплексне планування використання і охорони всіх земель з визначенням ефективних способів використання земель та дотриманням екологічних вимог.
ВИГОДИ ЗЕМЕЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
-допомагає вирішувати більшість типових проблем, з якими стикаються об’єднані територіальні громади;
- дозволяє виявляти місцезнаходження безхазяйних земель і запланувати залучення їх в господарську діяльність, в тому числі через земельні аукціони ;
- дозволяє збільшити надходження до місцевих бюджетів від плати за землю через податковий облік земель та платників податку за землю і орендної плати ;
- дозволяє сформувати земельні ділянки, які доцільно передати з державної у комунальну власність;
- інвестиції в об’єкти, запропоновані громадою і забезпечені земельними правами, покращать соціальну інфраструктуру сільської місцевості, сприяють сталому розвитку громад, зниженню безробіття і підвищенню доходів сільських жителів та ін.
Оприлюднення планів перспективного використання і охорони земель стає інструментом економічного розвитку громади та має потужний антикорупційний ефект.
Виконавчий комітет Царичанської
селищної ради