Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Як уникнути укусів кліщів

Дата: 01.04.2021 13:17
Кількість переглядів: 2614

Фото без опису  

  Сезон кліщів розпочався: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань для людей і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Ці збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

      Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, виділяючи знеболюючу рідину, що робить укус безболісним. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах.

1.Як уберегтися від кліщів:

- на прогулянці найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору,  бажано вдягнуті штани  заправити  у шкарпетки;

-для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо;

-на прогулянці не заходьте у траву обабіч стежки, саме там кліщів найбільше;

-ретельно оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки, оскільки нападником може бути і так звана німфа (молодий дуже маленький кліщ).

2. Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

 -негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини;

 -після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина хобота кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд, щільно закрити пробкою і відправити в лабораторію. Після цих дій ретельно вимийте руки з милом. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

 

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

 

МВН  ЦЗ та БЖД

Дніпропетровської області                                          Жанна ВИННИК 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь