Спалювання сухостою завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людини
Щороку восени та навесні настає сезон спалювання листя, сухої трави та інших рослинних решток. Проте варто пам’ятати, що спалювання сухостою завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людини.
Під час спалювання рослинних залишків гине вся мікрофлора, що бере участь у біологічних процесах, а земляний родючий покрив відновлюється лише через 5-6 років. В повітря вивільняються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. Зокрема, з тліючого листя виділяється бензопірен, який може викликати різні захворювання, а також діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин.
Самовільне спалювання сухої трави не лише забруднює атмосферу, але й наносить шкоду рослинному та тваринному світу. Крім того, часто при спалюванні згорає сміття, що ще більше погіршує стан навколишнього середовища.
Рекомендуємо вивозити листя, подрібнені гілки та інші органічні рештки на спеціальні полігони або відводити територію для приготування компосту, садових земель та органічних добрив.
Нагадуємо, що самовільне спалювання сухої трави є порушенням законодавства і тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Тільки правильне поводження з рослинними рештками допоможе зберегти здоров’я наших громадян та охороняти довкілля.
Закликаємо всіх відповідально ставитися до збереження природи!