Інформповідомлення Дніпропетровської філії «Газмережі»
Інформповідомлення Дніпропетровської філії «Газмережі»
Дніпропетровська філія «Газмережі»: що треба знати про повірку побутового газового лічильника
Лічильник — вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, що і спричиняє зміну його метрологічних характеристик. Для точного обліку спожитого газу і встановлення їхньої придатності, лічильники підлягають періодичній повірці один раз на 8 років.
Споживачі природного газу Дніпропетровщини не сплачують за повірку лічильника газу. Періодичну повірку лічильників оплачує газорозподільна компанія. Як технічне обслуговування, так і пов'язаний з повіркою ремонт (демонтаж, транспортування та монтаж). Зняття лічильника газу на періодичну повірку (або його повірку на місці встановлення) здійснюється у присутності споживача (власника або наймача об’єкта побутового споживача).
За необхідності розпломбування лічильника газу представник Оператора ГРМ складає акт розпломбування, який підписується споживачем (власником або наймачем об’єкта побутового споживача).
Однак, позачергова чи експертна повірка та пов’язані витрати на демонтаж, транспортування та монтаж мають бути компенсовані, якщо:
1. Лічильник не відповідає нормативним документам.
2. Виявляється непридатним через його несанкціоноване втручання.
Повірка приладів обліку газу здійснюється відповідно до:
- закону про метрологію;
- порядку подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474;
- порядку проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 08.02.2016 № 193, зареєстрованим у Мін’юсті 24.02.2016 за № 278/278/28408;
- кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованим у Мін’юсті 06.11.2015 за № 1379/27824.
Після виконання повірки лічильників природного газу мешканці Дніпропетровщини можуть бути впевнені, що оплачують саме за ту кількість газу, яку вони реально спожили.