ВОРОГ, ЯКОГО МИ ПОВИННІ ЗНАТИ В ОБЛИЧЧЯ

Дата: 01.12.2017 09:13

1 грудня, щороку, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Крім веселих календарних свят, є такі дні, які змушують нас замислитися про те, що відбувається навколо. Прикро, що на сьогоднішній день епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України. Соціальні проблеми, з якими стикаються  хворі на ВІЛ/ СНІД в Україні нажаль є. Основні з них це соціальна ізоляція або дискримінація Ці люди починають відчувати себе ізгоями сучасного суспільства. Таке становище ускладнюється тим, що, як і в більшості країн світу, в Україні люди, що живуть з ВІЛ, змушені приховувати свій діагноз від оточуючих, сусідів, однокласників, колег по роботі, друзів, в деяких випадках - навіть від найближчих людей. Основною причиною цьому  на сьогоднішній день являється недостатній рівень соціальної профілактики  та інформованості населення з проблем ВІЛ-інфекції. Соціальна робота це потужна зброя в боротьбі з ВІЛ/СНІДом яка має стати предметом обговорення в особистих взаєминах сім'ї, суспільстві, громаді. Важливим питанням соціально-гуманітарного відділу Царичанської селищної ради є покращення та удосконалення надання якісних соціальних послуг, проведення роботи щодо профілактики попередження  ВІЛ/ СНІДУ  серед населення яке проживає у сільській місцевості. Соціальні працівники повинні постійно розширювати свої знання і досвід, наполегливо протистояти міфам про ВІЛ, просвіщати населення, щодо кризи у справі суспільної охорони здоров'я, що виникла у зв'язку з поширенням цього вірусу. ВІЛ/ СНІД зачіпає всі аспекти громадського та приватного життя, починаючи з особистих проблем інфікованої людини і закінчуючи розширенням медичних заходів шляхом створення та реалізації державних соціальних стратегій що забезпечують доступність лікування та перешкоджають дискримінації ВІЛ- інфікованих і хворих на СНІД у суспільстві.