Театралізована діяльність- розвиток творчих здібностей дітей

Дата: 23.05.2019 09:04

«Весь  світ – театр, а люди в  ньому  актори»,  так говорив герой  комедії В.Шекспіра. А що говориться про  театралізацію в дошкільному  вихованні?  Базовим компонентом дошкільної  освіти  визначено, що  театралізована  діяльність є специфічним  видом  дитячої  активності, вона  передбачає  поєднання  рухів  співу, художнього  слова, міміки, пантоміми  для створення  художнього образу.

У  Царичанському дошкільному закладі № 4 «Берізка» пройшло  практичне районне методичне об’єднання  музичних  керівників  на  тему «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами музично-театралізованої діяльності».  Діти  та  вихователі  на  чолі з  музичним  керівником Голуб Т.Ю.  старанно та  відповідально  готувалися  до  драматизації: виготовляли  декорації, шили  костюми, вчили  ролі, репетирували  таночки, пісні, вірші.

Головні  герої (красуня  Весна, баба  та  мишка)  розпочали  казку «Пригоди  писаночки». На протязі  всієї  гри-драматизації   Біла  крашанка, залишивши  своїх  подружок  писанок, мандрувала  по  світу, зустрічаючи  друзів, які  допомагали  їй  своїм  кольоровим  виступом  отримати  потрібний  колір  та  візерунок.

Всі  залишилися  задоволеними: бабуся з  мишкою  знайшли нових  друзів, казка – щасливу  кінцівку,  діти – артисти – призи  солодощі, а глядачі – гарний настрій  та  добрі  спогади.

Набутий  у  дошкільні  роки  власний  мистецько-комунікативний  досвід – це  запорука  не  лише  загальнокультурного  розвитку  дитини, а й її  розкутості, впевненості, особистісної  активності  в  подальшому  житті.