ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ІНФОРМУЄ.

Дата: 20.08.2019 10:11

Щомісячні виплати від Фонду зросли на 11,3% за підсумками півріччя
Фонд соціального страхування України упродовж січня–червня 2019 року фінансував щомісячні страхові виплати для 196 тис. потерпілих на виробництві, в тому числі в Дніпропетровській області – 35,5 тис. грн. та 10 тис. членів їх сімей, в тому числі в Дніпропетровській області – 1,2 тис. грн.
Загальні видатки Фонду за цим напрямом склали 4,1 млрд гривень (в Дніпропетровській області – 996,9 млн. грн.), що на 11,3% (в Дніпропетровській області – на 14,8% ) більше, ніж за той же період минулого року.
Середній розмір щомісячної виплати постраждалим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань склав 3,4 тис. грн ( в Дніпропетровській області – 4,5 тис. грн.), що на 9,6%  ( в Дніпропетровській області – на 15,6% ) більше, ніж за перше півріччя 2018 року. Збільшення сум виплат пов’язано, зокрема, із проведенням з 01.03.2019 перерахунку, відповідно до якого щомісячні страхові виплати потерпілим і членам їх сімей зросли на 5% та збільшення середньої заробітної плати для нових призначень страхових виплат.
Зазначимо, щомісячна страхова виплата призначається потерпілому у разі часткової або повної втрати працездатності та компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до визначеного МСЕК ступеня непрацездатності.
Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Інформація про здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві та надання матеріального забезпечення застрахованим особам відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області за 6 місяців 2019 року.

Станом на 01.07.2019 року на обліку у відділеннях Фонду в Дніпропетровській області знаходиться більше 38 тис. потерпілих на виробництві , з них більше 21 тис. особи з інвалідністю:
-     І групи – 257 осіб;
-     ІІ групи – 1 834 особа;
-     ІІІ групи – 19 256 особи.
За  6 місяців поточного року потерпілим на  виробництві виплачено страхових виплат на загальну суму – 998,93  млн. грн., з них:

Вид виплати    Кількість осіб    Сума
Щомісячна страхова виплата       потерпілим  (членам їх сімей)    36 587     976,13 млн. грн.
Одноразова допомога  потерпілим в разі стійкої втрати працездатності    798     9,2 млн. грн
Одноразова допомога в разі смерті    11 сімей,
16 утриманців     2,6 млн. грн.
Допомога з тимчасової втрати працездатності    1591     10,99 млн. грн.
Відшкодування витрат на поховання    7    13,6 тис. грн.;

Станом  на 01.07.2019 року на обліку у відділеннях управління Фонду в Дніпропетровській області знаходиться 265, 2 тис. страхувальників.
Кількість застрахованих осіб складає майже 1 млн. (981 423)
За 6 місяців 2019 року за кошти Фонду надано матеріальне забезпечення застрахованим особам на загальну суму – 921,4 млн. грн., з них:
Вид виплати    Кількість осіб    Сума
Допомога по тимчасовій непрацездатності    226 375    687,4 млн. грн
Допомога по вагітності та пологам    11 125     230 млн. грн.
Допомога на поховання    975     4 млн. грн.

Здійснення  страхових виплат та матеріального забезпечення проводиться відповідно до:
- Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-ХІV;
- «Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року №11;
- «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12.
Фінансування коштів на страхові виплати потерпілим на виробництві та матеріальне забезпечення застрахованим особам здійснюється управлінням та відділеннями управління Фонду соціального страхування України  в Дніпропетровській області невідкладно, одразу після отримання коштів з Виконавчої дирекції Фонду.