Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

ВИРІШУЄМО ПИТАННЯ РАЗОМ

 

5 вересня відбулася перша робоча зустріч Міністра охорони здоров»я Зоряни Скалецької та представників Асоціації ОТГ , в числі яких і голова Царичанської об»єднаної громади Геннадій Сумський.

    В ході зустрічі обговорювалося питання організації співпраці між Асоціацією ОТГ та Міністерством охорони здоров»я України, а також участі  представників Асоціації та Міністерства в робочих групах по реформуванню медичної галузі.

    Для налагодження ефективної роботи системи між МОЗ, обласними структурами та органами місцевого самоврядування повинна бути чітка процедура прийняття рішень та прозора тісна комунікація, тому на сьогоднішній день МОЗ працює над розробкою плану дій щодо проведення колегій (формату, регулярності проведення, кількості учасників  та інше), про що повідомиться додатково. 

      В ході зустрічі були розглянуті питання подальшої співпраці в рамках реформи первинної ланки медицини:

  • підвищення капітаційної ставки,
  • запровадження коефіцієнту для сільської місцевості ,
  • розмежування додаткових дотацій на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання  закладів охорони здоров»я та розробки критеріїв розподілу;
  • врегулювання організації невідкладної допомоги в ЦПМСД;
  • недостатнє фінансування та недосконалий механізм безкоштовного та пільгового забезпечення медикаментами громадян;
  • можливість приписки громадян фельдшером

 

та  впровадження реформи вторинної допомоги:

  • делегування повноважень та фінансове забезпечення;
  • перехідний період для реформи «вторинки» з 01 січня 2020 року із збереженням медсубвенції,

а також державне забезпечення  «вторинки» обладнанням, та програмним забезпеченням (телемедицина, електронний документообіг)

Зоряна Скалецька наголосила на тому, що на сьогоднішній день впроваджувати чітку модель надання якісних послуг з охорони здоров»я в громадах дуже важливо і Міністерство є відкритим для пропозицій від ОТГ: «Працюємо на пропозиціях – працюємо разом».

     10 вересня селищний голова Сумський Г.В., заступник голови з економічних питань Смоляга І.О. разом з головою районної ради Горбачовою С.А. провели чергову робочу зустріч з працівниками медичних закладів громади та району, на якій обговорили вищезазначені  нагальні питання  по реформуванню медичної галузі. Селищний голова вкотре наголосив на необхідності регулярного конструктивного діалогу між владою та медиками.« повернутися до списку новин