Вшанування героїв

23 вересня 2019 року в  смт   Царичанка відбувся урочисто-траурний мітинг, присвячений 76 -ій річниці визволення Царичанського району  від нацистських загарбників та Дню партизанської слави.

Мітинг  є ознакою  безмежної  подяки загиблим воїнам у Другій світовій війні:  підпільникам і партизанам, зв’язківцям і підривникам, розвідникам, – захисникам і визволителям рідної землі, усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками, які у грізні роки Другої Світової  війни відіграли неоціненну роль у здобутті великої Перемоги над нацизмом.

Два роки на нашій території панував жорстокий окупаційний режим. Мирних жителів катували, їх дітей забирали в неволю, оселі палили, а землю - нищили. Протягом 1941-1943 років у Царичанці поховали 530 її жителів, з яких 273 чоловіки були знищені ворогом. 293-оє юнаків та дівчат вивезли на примусові роботи до Німеччини. Понад 360 патріотів нашого краю у партизанських загонах та підпільних групах відважно громили ворога, даючи надію землякам, наближаючи визволення. Загін під керівництвом Панаса Мостового, підпільні групи „Воля”, „Балтика-213” навіки вписані в історію героїчної оборони нашого краю, в історію партизанського руху на Україні.

23 вересня 1943 року війська Степового фронту звільнили Царичанку. У боях за наше селище  загинули смертю хоробрих 176 відважних воїнів.

Згадуючи всіх, чиє життя забрала війна, всіх, хто самовідданою працею наближав розгром ворога, згадуємо наших земляків - підпільників, які загинули під час окупації нашого селища нацистськими загарбниками з великою повагою і шаною за їх героїзм.

Священна пам’ять в спадок нам дана,

Вона вогонь незгасний запалила

Там, де солдатська вирита могила

Де громом прокотилася війна...

Нам вашу славу з гордістю нести!

І вічну пам’ять вдячно берегти!