Церемонія нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року»

19 листопада в м. Київ відбулась церемонія нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року».

У 2019 році в оцінюванні бюджетної прозорості взяли участь 106 об’єднаних територіальних громад. Оцінювання спирається на чітку методологію і підкріплене даними.  Методологію розробленою Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ця ж методологія використовувалася і в минулому році.  Вона дає розуміння, який він – ідеально прозорий бюджетний процес, і відповідь, на якому рівні зараз знаходиться бюджетна прозорість в конкретній громаді. Але найголовніше — процес оцінювання працює як інструмент просування бюджетної прозорості та досягнення «ідеальної картини майбутнього».

За результатами вимірювання встановлено, що індекс прозорості селищного бюджету Царичанської ОТГ є високим та складає 50,21, що дозволило посісти 12 місце в загальному рейтингу серед 106 об’єднаних громад з 18 областей України. Вказана оцінка отримана за 3 показниками:

• відкритість бюджетної інформації та документів;
  • прозорість прийняття бюджетних рішень та залучення громадян;
  • активність застосування інновативних практик бюджетної відкритості та прозорості.

За результатами роботи у 2019 році Царичанська ОТГ стала номінантами у рейтингу бюджетної прозорості у двох категоріях.