Мітинг пам’яті з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 13.12.2019 13:57

Чорнобиль…закутий колючим парканом

Чорнобиль згадаємо знову і знов.

Це місце окутане темним туманом,

Колись панували там ніжність й любов.

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.   Саме в цей день у 1986 році було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Чорнобиль став гірким болем нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме  чорним вогнищем скорботи.

В Україні постраждало майже три з половиною мільйона людей, у тому числі півтора мільйона дітей. Близько 73 тисяч українців стали інвалідами. Більше 50 тисяч кілометрів території країни забруднено радіоактивними опадами. Чорнобильська трагедія - це свого роду війна...  Мирний атом збунтувався і перестав бути мирним. І найстрашніше, що війна ця ще не закінчилася...

На сьогоднішній день у Царичанському районі проживає                                                 131 постраждалий внаслідок  аварії на Чорнобильській АЕС, в тому числі віднесених до І категорії – 14 чоловік, до ІІ категорії –50 осіб, до ІІІ категорії – 28 чоловік, 31 потерпіла дитина  та 8 вдів.

Мабуть, в Україні немає жодного населеного пункту, де б не було меморіалу, обеліска чи знаку , що засвідчує  пам’ять  про Чорнобильську трагедію. Це своєрідні дзвони, які  нагадують нам про людський подвиг.

Керівники району, Царичанської громади, працівників закладів та мешканці  поклали  квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської  трагедії.