Водохреща в Царичанці

Дата: 20.01.2020 16:02

19 січня, православні християни східного обряду святкують Водохреще, або Богоявлення Господнє. Одне з найважливіших свят у церковному календарі, яке  наповнене цікавими традиціями та символами.

Традиційно, вже другий рік поспіль  у Царичанській громаді долучаються до святкування. Віряни, гості селища взяли участь у Хресній ході від Свято-Покровського кафедрального собору до берега р. Оріль, де здійснив обряд освячення води Благочинний       Царичанського району ієромонах отець Гавриїл.

За сприяння виконкому Царичанської селищної ради  поблизу місця освячення  води було організовано частування смачною кашею, гарячим чаєм та глінтвейном, бажаючі змогли купатись у  спеціально облаштованому  місці для купання. Крім цього, на належному рівні забезпечено патрулювання та охорона громадського порядку поліцейськими громади.

По піднесеному настрою присутніх на святі Водохрещі  було видно, що це  гарний привід для спілкування, сімейного відпочинку, тому що і молодь, і літні люди, навіть малеча були активними учасниками дійства. Люди вірять, що у цей день вода стає чистішою та цілющою, тому усі бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік.

Бажаємо усім здоров’я та чистих помислів!