Молодь про рідну мову

Дата: 26.02.2020 12:49

Під егідою Міжнародного Дня рідної мови, який відзначається у лютому  продовжується низка заходів, присвячених рідній мові. На протязі тижня шкільні та позашкільні заклади Царичанської громади продовжили мессидж -  Без мови немає нації, немає ідентифікації народності.

Зокрема, у Царичанській ЗОШ І-ІІІ  ступенів відбулося засідання круглого столу "О рідне слово! Хто без тебе я?", яке провели учні 10-11 класів разом із викладачами української мови. Побувавши у ролі лінгвістів, літературознавців, істориків, культурологів, соціологів, політологів, фольклористів, журналістів, старшокласники надали розлогу і вичерпну відповідь про значення мови для кожної людини у національній і загальнолюдській площинах. Спікером заходу виступила учитель української мови та літератури школи Валентина Онищенко. "Допитливі" майбутні журналісти Настя Кірієнко і Альона Лисенко задавали доповідачам навідні питання. З їхніх слів, наприклад, соціологи (Маргарита Різник, Анжела Білоцерківська, Данило Бочка) повідомили ,що  "більшість респондентів школи вважають рідною саме українську мову; лінгвіст (Вікторія Шаульська) та літературознавець (Єлизавета Ніконюк) ознайомили слухачів із науковими особливостями мови, змінами у Правописі; історики ( Максим Рижай, Дарія Сиса)-про історичний поступ рідної мови; культуролог ( Даниїл Дуванський) розкрив культуроносну функцію мови; політологи (Сергій Базилюк, Настя Божко) акцентували увагу на твірній ролі та основних напрямах мовної політики держави; фольклористи( Ніна Мітлицька, Руслана Молодан, Сергій Лубко) представили фольклорне підґрунтя рідної мови". На запитання "О рідне слово! Хто без тебе я?" хлопці та дівчата беззаперечно відповіли:-Ніхто!

На широкий загал старшокласники, брат і сестра Мар’ям та Ібрагім Камілови, продемонстрували знання 5 мов: української, російської, азербайджанської, лезгінської та турецької.  Це ще одна з багатогранних  особливостей  людини-здатність до вивчення багатьох мов.

Упродовж дня дуже цікаво пройшла і виховна година у 2-х класах школи. Через ігри, конкурси другокласники перевіряли свої знання української мови, набуті на попередніх уроках. Малеча розгадувала загадки, промовляла скоромовки, приказки, співала пісень, декламувала вірші . Натхненником такого змістовного уроку стала класовод 2А класу Вікторія Шаповал та  її колеги Надія Логвиненко, Інна Солодовник, Валерія Ковбаса. Наприкінці виховного заходу кожна дитина мала змогу долучитися до імпровізованого флешмобу на знак любові до української мови.

Виконавчий комітет селищної ради

за інформацією  Олени Сульжик