Поширюємо інформацію швидше, ніж сам вірус.

Дата: 31.03.2020 16:00

За   даними  КП «Царичанська центральна  лікарня» Царичанської селищної ради  та  КНП «Царичанський ЦПМСД» Царичанської селищної ради  осіб, з підозрою на захворювання  на коронавірус COVID-2019, станом на 31 березня 2020 року   на території району не зареєстровано.
 Поширення коронавірусу COVID-19 є великим викликом для всього  населення  та організацій, і кладе на плечі органів влади велику відповідальність. Ця ситуація загострюється через втрати прибутків та невизначеність, із якими ми всі стикаємось через економічний стан. Ситуація може бути непередбачуваною, але є важливі кроки, яких ми  можемо вжити, аби зарадити цьому.
     Визначальним є   донесення до населення важливості збереження соціальної дистанції, обмеження контактів з іншими людьми, необхідності залишатись вдома, ізолювати себе від друзів, колег та усіх, окрім членів родини, які проживають спільно . Доки не знайдено рішення щодо запобігання, лікування та подолання COVID-19  – це єдиний та найкращий спосіб зменшити ризик втрати свого здоров’я.
Наразі,  Програма «U-LEAD з Європою» разом  з Центром громадського здоров’я  України, підтримуючи  громади у намаганні убезпечити кожного громадянина готує серію друкованих матеріалів про базові принципи самозахисту  та самоізоляції ,
Інформація – це головне наразі та слід її розповсюджувати швидко та відповідально – швидше, ніж сам вірус.
Вчергове  нагадуємо про   п’ять меседжів для населення, які наразі є критично важливими:
-Запобігання хворобі – тримайтесь на відстані від інших людей, уникайте фізичного контакту при привітаннях (не тисніть руки та не обнімайтесь), мийте руки часто та якісно (водою з милом або використовуйте гель для рук з вмістом алкоголю), також не торкайтесь руками рота, носа та очей;
-Тримайтесь осторонь кожного, хто кашляє чи чхає;
-Переконайтесь у тому, що ви та люди навколо вас виконують правила респіраторної гігієни – прикривати рот та ніс ліктем чи серветкою, коли кашляєте чи чхаєте, та одразу викидайте ці серветки ;
-Звертайтеся до лікаря одразу, як відчули себе погано, та у вас з’явились симптоми інфекції (підвищена температура, кашель, ускладнене дихання).
-Залишайтесь вдома.

Нам потрібно підтримати та захистити медичних працівників, фармацевтів, працівників служб оперативного реагування та продуктових магазинів, осіб, які займаються перевезеннями.
          Нагадуємо, що для одиноких людей похилого віку, інвалідів, які залишились без піклування та  тим, хто через об’єктивні умови просто не має змоги вийти зі своєї оселі,   запроваджено соціальну послугу  з придбання за кошти громадян необхідних продуктів та безкоштовної їх доставки . Заявку надати за  тел. (05690) 3-12-36 , 3-13-41, 099 133-59-35 -  відповідальний працівник  КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  Царичанської селищної ради або старостам в округах:
Бабайківський с/о– Чвертка Валентина Панасівна  067 169 74 11;
Юр’ївський с/о – Чернявська Людмила Андріївна  067 702 92 83;
 Михайлівський с/о – Лях Володимир Іванович  066 6164178;
 Прядівський с/о – Божко Олександр Григорович 067 476 66 67.
                                                                                                                    Царичанської селищної ради