Царичанська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

Запровадження інноваційних інструментів в управлінні ресурсами

В рамках проекту USAID  щодо упровадження  системи управління земельними ресурсами фахівцями структурних підрозділів виконавчого комітету Царичанської селищної ради  разом з  старостами Царичанської громади проведено робочі консультації  щодо створення геопорталу та перспективних заходів по обліку і   використанню  земель з урахуванням їх  функціонального призначення.

 Дана система  - це своєрідний перехід з використання паперових карт до геоінформаційних технологій опублікування всіх відомостей про землю та ресурси на сайті громади. Метою також є комплексне планування використання і охорони всіх земель з визначенням ефективних способів використання земель та дотриманням екологічних вимог.

 

ВИГОДИ ЗЕМЕЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ

-допомагає вирішувати більшість типових проблем, з якими стикаються об’єднані територіальні громади;

 - дозволяє виявляти місцезнаходження безхазяйних земель і запланувати залучення їх в господарську діяльність, в тому числі через земельні аукціони ;

- дозволяє збільшити надходження до місцевих бюджетів від плати за землю через податковий облік земель та платників податку за землю і орендної плати ;

- дозволяє сформувати земельні ділянки, які доцільно передати з державної у комунальну власність;

- інвестиції в об’єкти, запропоновані громадою і забезпечені земельними правами, покращать соціальну інфраструктуру сільської місцевості, сприяють сталому розвитку громад, зниженню безробіття і підвищенню доходів сільських жителів  та ін.

Оприлюднення планів перспективного використання і охорони земель стає інструментом економічного розвитку громади та має потужний антикорупційний ефект.

 

                                                         Виконавчий комітет Царичанської

                                                         селищної ради« повернутися до списку новин