Літні канікули і здоров’я дітей

Дата: 15.06.2020 14:47

З 13 червня  починаються літні канікули в школах Царичанської громади.

2019-2020 навчальний рік завершився дистанційно у зв’язку з карантином, останні дзвоники і вітання педагогів проведені закладами загальної середньої освіти Царичанської селищної ради в режимі онлайн.

В період літніх канікул важливо оздоровити дітей, зміцнити їх здоров’я і потурбуватися про безпеку учнів.

Бажаємо школярам  гарно провести літні канікули, відпочити, набратися сил, і з осені взятися новими силами за навчання!

Шановні батьки. Не залишайте дітей без нагляду. Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Залучайте дітей до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля ваших дітей за межами дому, особливо у вечірній час. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи їх на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований.

Пам`ятка учнів з техніки безпеки на літніх канікулах

Дітям необхідно виконувати:

Правила дорожнього руху:

• рухатися по тротуарах, притримуючись правої сторони;
  • дорогу переходити не поспiшаючи;
  • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри;
  • перед переходом дороги подивитися налiво i  направо і якщо немає поблизу транспорту – можно переходити;
  • забороняється їздити автомобільними дорогами на велосипедах дітям віком до 14 років.

Правила пожежної безпеки:

• під час вимикання електроприладiв не витягувати вилку з  розетки за шнур;
  • забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
  • не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

• забороняється проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередач;

• не можна торкатись, зберiгати вибухонебезпечні предмети, а необхідно повідомити дорослих, відповідні служби;
  • не грати з вогнем — це одна з причин пожежi;
  • забороняється розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах, поблизу полів хлібних злаків;
  • забороняється брати в руки отрутохімікати.

Правила поведiнки на водi:

• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
  • забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
  • не організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням, пустощi у водi небезпечнi для життя;
  • не купатися біля обривів, зарослих рослинністю берегів;
  • забороняється знаходитись біля водойм і на воді без нагляду дорослих;
  • не засмічувати воду та узбережжя, не залишати та не кидати сміття.

Правила культури поведінки:

• завжди прагнiть бути культурною людиною;

• не сидiть тривалий час бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури, відпочивайте на свіжому повітрі.

• не вступайте в контакт із незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин;
  • категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори.

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки.

Бажаємо всім чарівного літа та гарного відпочинку!