Святий спас прийшов до нас

Дата: 21.08.2020 14:41

Серпень багатий на врожай і на свята глибоко релігійні, дуже поетичні та смачні. Саме так – щирою молитвою та пирогами  відсвяткували Юр’ївчани Преображення Господнє .   На святковому столі були страви , які прийнято вживати  на  Спас.  Пироги, пиріжки з яблуками, мед , фрукти і дорідні овочі, а найголовніше - шулики з маково - медовою  підливкою . Ця святкова страва забута в нашому селі, тому вчилися готувати її всі разом. Дітвора з радістю терли мак в макітрі , замішували тісто , розкачували коржі та випікали на капустяних листках в печі. Потім наламали , як годиться, шуликів , залили щедро  медком та  підливкою. А ще ,  складали маковійчика – букетики з польових квітів, духмяних трав , стиглого колосся та маку.

Цікавою була  розповідь про те, як наші прабабусі почитували макітру й макогін . Натомість,  всі разом згадували, які були звичаї на Маковія в нашому селі.                                                                                                                                               Після літургії батюшка  Володимир освятив страви, якими  пригостили всіх присутніх.