Царичанська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

ПАТРОНАТНА СІМ’Я — НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

   Проблема безпритульності та бездоглядності дітей в Україні і досі залишається актуальною. Для боротьби з цим негативним явищем давно вже започатковані такі форми сімейного виховання, як усиновлення, опіка, піклування, а також прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Але розвиток соціальної сфери в країні не стоїть на місці, що призвело до утворення нової форми сімейного виховання – патронатні сім’ї, яка позитивно практикується в країнах Європи. Пріоритетним завданням соціальних служб є створення патронатних сімей для боротьби з безпритульністю та бездоглядністю дітей. 

        Патронатна сім’я – це сім’я , яка приймає на тимчасове виховання дитину, що потрапила у складні життєві обставини, періодом на три місяці, на договірній основі, здійснює догляд та виховання дитини. Патронат над дитиною передбачає тимчасовий догляд, виховання  та реабілітацію дитини, яка потребує захисту.
У той час, як дитина тимчасово виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи,
жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.
Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй шукають іншу форму сімейного виховання: усиновлення,влаштування під опіку чи піклування або прийомну сім’ю чи ДБСТ.

 

                                Хто може стати патронатним вихователем:


•    громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
• мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
• мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
• не мають судимості;
• стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
• одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
• зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
• пройшли навчання за направленням
та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання.

Якщо ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат. За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка працівників соціальних служб.    

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна ознайомитись звернувшись до соціально-гуманітарного відділу виконавчого комітету Царичанської селищної ради - адреса: смт. Царичанка, вул.  14 гвардійської дивізії, 10.
 

 

Виконавчий комітет Царичанської селищної ради« повернутися до списку новин