ОБЕРЕЖНО ГРИП

Дата: 12.10.2017 16:42

ОБЕРЕЖНО ГРИП

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Збудниками цих захворювань є близько 200 різних вірусів, у тому числі віруси грипу.

Грип – це вірусна інфекція з тяжким перебігом, ризиком виникнення ускладнень та навіть летальних наслідків.

Найпоширеніший шлях передачі вірусної інфекції  – повітряно-крапельний, під час кашлю і чхання хворою людиною, коли у повітрі утворюється аерозоль з високою концентрацією збудника. Також можлива передача інфекції через предмети домашнього вжитку, посуд, іграшки, білизну, забруднені руки.

Підвищена температура тіла, біль у горлі та м’язах, кашель, нежить є першими симптомами захворювання.

При наявності цих симптомів не варто виходити з дому, навіть заради візиту до лікаря, його слід викликати додому. Призначене лікарем лікування у домашніх умовах часто може бути достатнім для одужання.

При погіршені стану хворого: блідості або посиніння обличчя, утруднення дихання, високої температури тіла, що довго не знижується, надмірної сонливості чи збудженості, порушення свідомості, болю у грудній клітці, падінні артеріального тиску – продовжувати лікування вдома небезпечно, затримка з госпіталізацією може призвести до ускладнень та смерті хворого.

Щоб уникнути зараження грипом або ГРВІ:

• уникайте скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів з хворими людьми;
  • користуйтеся марлевими масками, щоб захистити себе від зараження від оточуючих. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її треба замінювати, як тільки вона стане вологою чи брудною. Використані маски ні в якому разі не можна класти в кишені чи сумки – їх потрібно одразу викидати у смітник;
  • регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання, щоб не залишати навколо себе живих вірусів і бактерій, які можуть залишатися активними впродовж декількох годин після перебування у приміщенні хворої людини;
  • уникайте перевтоми, достатньо відпочивайте, повноцінно харчуйтесь, їжа повинна бути легкою і нежирною, багатою на вітаміни – це підвищить імунітет організму та збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і виникненню важких форм хвороби;
  • дотримуйтесь санітарного режиму, ваші руки мають бути завжди чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищить ваші шанси уникнути цих небезпечних захворювань.

Бережіть себе та своїх близьких і вчасно звертайтеся за медичною допомогою!

Зозуля В.А.,

методист Камянських курсів 2 категорії