Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Стоп булінг!

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно одне одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг (у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація). Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

У Лисківській філії І – ІІ ступенів КЗ «Царичанська ЗОШ І – ІІІ ступенів»  пройшли  заходи, спрямовані на попередження жорстокості серед учнів школи. З метою знайомства з поняттям «булінг», виховання у школярів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації та  формування навичок відповідальної та безпечної поведінки було проведено ранкові зустрічі,  усний журнал «Світ  без насильства», виховні години, години спілкування, тренінг  «Стоп булінг!», «Скажемо разом з нами булінгу «НІ!». 

Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні виготовили пам’ятки про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

 

Виконавчий комітет

Царичанської селищної ради« повернутися до списку новин