Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Страшні роки Голодомору

 Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, іще ненароджених – у лонах матерів.

  З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у Лисківській філії І-ІІ ступенів КЗ «Царичанська ЗОШ І – ІІІ ступенів»  було проведено годину пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори». Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.      У шкільній бібліотеці працювала виставка літератури «І пам’яті свіча не згасне…»

  Тож закликаємо кожну українську сім'ю 28 листопада о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».  « повернутися до списку новин