Поради щодо профілактики грипу

Дата: 08.12.2020 10:52

Грип – це серйозне захворювання. Джерелом інфекції  є хвора людина – грип дуже легко передається повітряно-крапельним шляхом. Навіть хворий із легкою формою грипу становить небезпеку для оточення протягом усього періоду прояву симптомів, до 7 днів.

Особливо вразливими до інфекції є: діти,  віком до 5 років; вагітні; люди похилого віку; хворі на діабет; хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.

Симптоми грипу: різко підіймається температура, чхання найчастіше немає, кашель з`являється на другу добу захворювання, є головний біль та біль у м`язах, відчуття млявості, з`являється почервоніння очей, сльозотеча.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Також, лікарі застерігають від самолікування, бо грип дуже небезпечний своїми ускладненнями. Недуга може вражати нервову систему, серце, викликати тяжку пневмонію. Чим швидше пацієнт звернеться до свого сімейного лікаря, тим більше шансів запобігти ускладненням.

Поради щодо профілактики грипу:

• уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідини місць великого скупчення людей;
  • промивайте ніс і полоскати горло рекомендується не рідше 2-3 разів на добу;
  • провітрюйте та дезінфікуйте приміщення;
  • привчіть себе до корисних звичок: уникайте стресу, поживно харчуйтеся, виділяйте час на заняття фізкультурою, загартовування, зміцнюйте імунітет та пийте багато води.

Бережіть себе!

Пам`ятайте, що здоров`я у Ваших руках!