Як зберегти зір?

Дата: 03.02.2021 09:37

Ні для кого не секрет, що зір є найціннішим даром, яким нагородила нас природа, але в шаленому ритмі життя ми часто нехтуємо елементарними правилами гігієни зору.

Мати ясний зір, насправді, не так вже й складно, як нам здається, але для цього потрібно пам`ятати 7 головних правил:

! Гімнастика для очей:

• швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів;
  • дивитися на малюнок, але сфокусувати свій зір поза ним, внаслідок чого обидва ока будуть дивитися паралельно один до одного. Для того,  аби побачити об’ємне зображення, необхідно розфокусувати зір

і намагатися одночасно дивитися на різні точки картинки;

• потрібно сфокусувати свій зір на певній точці, яка розміщена між очима і зображенням, але перед цим необхідно сконцентрувати погляд на конкретній точці перед малюнком і відсунутися від неї на відстань втягнутої руки. Після цього – розмістити вказівний палець між очима і картинкою на віддалі приблизно 20 см від кінчика носа і намагатися дивитися так, щоб палець та об’єкт було видно однаково чітко.

! Освітлення приміщення: працюйте в достатньо освітленому приміщенні.

Правила при читанні: відстань від книги до очей має бути 30 см.

!  Правильна осанка: якщо Ви маєте проблеми із осанкою, виконуйте вправи для зміцнення м`язів спини.

!    Здорове харчування: вживати корисні продукти, які містять вітаміни та мікроелементи.

!     Здоровий сон: не менш 7-8 годин.

!     Профілактичні огляди: відвідувати лікаря-офтальмолога раз на рік.

Не забувайте дотримуватися головних правил та здорового способу життя!

Дбайте про себе та будьте здорові!