Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Початок процедури відрядження судді до Царичанського районного суду

              З метою забезпечення права на справедливий суд та у зв’язку з нагальною потребою забезпечення жителів Царичанської громади доступом до правосуддя та запобігання суспільної напруги, виконавчий комітет Царичанської селищної ради, ще в грудні 2020 року, звертався з клопотанням до офісу Президента України, Державної судової адміністрації України та вищої ради правосуддя посприяти вирішенню питання щодо безперебійної роботи Царичанського районного суду.

               Нагадуємо, що у зв’язку з відставкою судді Гудим О.М. з 10 листопада 2020 року, Царичанський районний суд зостався без судді. І так, з листопада 2020 року суд апеляційної інстанції здійснює перерозподіл всіх справ до Петриківського або Магдалинівського районного суду, що в свою чергу вже понад 2 місяці приносить незручності мешканцям Царичанської громади та додаткове навантаження на суди сусідніх громад.

               У відповідь на клопотання селищна рада отримала кілька повідомленнь, що процедуру добору та призначення судді буде здійснюватись в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Так, тільки 04.02.2021 року Вищою радою правосуддя України було прийнято рішення №254/0/15-21 про початок процедури відрядження суддів до Царичанського районного суду Дніпропетровської області (як тимчасового переведення).  

               Сподіваємося, що в найкоротші терміни в Царичанському районному суді з’явиться новий суддя.« повернутися до списку новин