Як уникнути укусів кліщів

Дата: 01.04.2021 13:17

Сезон кліщів розпочався: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань для людей і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Ці збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, виділяючи знеболюючу рідину, що робить укус безболісним. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах.

1.Як уберегтися від кліщів:

- на прогулянці найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору,  бажано вдягнуті штани  заправити  у шкарпетки;

-для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо;

-на прогулянці не заходьте у траву обабіч стежки, саме там кліщів найбільше;

-ретельно оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки, оскільки нападником може бути і так звана німфа (молодий дуже маленький кліщ).

2. Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

-негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини;

-після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина хобота кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд, щільно закрити пробкою і відправити в лабораторію. Після цих дій ретельно вимийте руки з милом. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

МВН  ЦЗ та БЖД

Дніпропетровської області                                          Жанна ВИННИК