Церемонія нагородження ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в смт. Царичанка

Дата: 26.04.2021 15:17

26 квітня 1986 року пекельний вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що призвела до негативних наслідків, як екологічних та біологічних так і до соціально-економічних. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

Сьогодні, в 35-річницю з дня вибуху  на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, відбулася церемонія нагородження ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. За сприянням Царичанської селищної ради  та депутата обласної ради Гошгара Мухтарова було надано матеріальну допомогу чорнобильцям першої та другої категорії та нагороджено  ювілейними пам’ятними медалями за участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи:

• Шарівську Клавдію Петрівну
  • Браславця Григорія Петровича
  • Білецького Олександра Андрійовича
  • Братенка Миколу Миколайовича
  • Євдокименко Анатолія Захаровича
  • Зубенко Володимира Миколайовича
  • Макатуху Володимира Васильовича
  • Сліпенького Анатолія Борисовича
  • Чепурного Івана Григоровича
  • Шпака Володимира Феодосійовича

На початку дев’яностих років двадцятого століття держава вшанувала своїх синів і дочок, присвоївши їм почесний статус ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Майже всі герої тих подій, при врученні свідоцтва, отримали нагрудний знак учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, але дехто в силу обставин не зміг забрати цю відзнаку. Тому,  саме сьогодні, в цей пам’ятний для всієї країни день, знак учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій атомній електростанції  отримали Новоселя Тимофій Тимофійович та Онуфрієнко Валерій Іванович. На жаль, не всі дожили до цього дня. Нашим землякам Байраку Олександру Гнатовичу та Остапову Леонтію Петровичу нагрудний знак ліквідаторів Чернобильскої катастрофи надано вже посмертно.