Сонячна енергетика

Дата: 27.04.2021 14:36

Сонячна енергія є одним з екологічно сталих ресурсів для виробництва електроенергії з використанням фотоелектричних  систем — сонячних електростанцій. Такий швидкий та активний розвиток галузі спонукає до конкретних кроків у цьому напрямку.  Так, нещодавно на території Бабайківського старостинського округу приватним інвестором «Дельта строй та партнери» збудована промислова сонячна електростанція потужністю 7 МВт, яка займає площу близько 12 гектарів та є потужним генератором «зеленої енергії». У с. Прядівка аналогічний об’єкт - на стадії будівництва. Враховуючи світову тенденцію переходу на 100% відновлювальних джерел енергії, дані станції в недалекому майбутньому зіграють важливу роль в глобальному виробництві електроенергії.

В Царичанській громаді існує ще один фінансовий ресурс, який може зіграти роль потужного рушія змін в енергетичному секторі громади. Мова йде про приватні кошти мешканців громади, які інвестуються у розвиток відновлювальної енергетики, зокрема у сонячні електростанції, яких на сьогодні налічується більше трьох десятків потужністю від 10 до 50 кВт. Тож ми впевнено крокуємо вперед у майбутнє, коли електрична енергія повністю вироблятиметься з відновлювальних джерел.