ЕСКО

Дата: 18.05.2021 08:29
Кількість переглядів: 93

Після створення Царичанської громади та прийняття до комунальної власності додаткових об'єктів витрати на енергоносії значно зросли, що спонукало шукати шляхи вирішення даного проблемного питання.

Одним із найоптимальніших способів проведення термомодернізації в бюджетних установах є залучення приватних інвесторів (зазвичай ЕСКО) за механізмом енергосервісу.

Енергосервіс – комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів, порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Зокрема, одним із таких обєктів, де можна застосувати даний механізм, є адміністративна будівля по вул. Театральна, 17 в смт Царичанка, де рівень споживання енергоресурсів далекий від бажаного. Одночасно, комфорт від перебування у термомодернізованих будівлях значно зростає одразу після реалізації енергоефективних заходів, тобто ще на початку дії ЕСКО-Договору. Від ЕСКО, в свою чергу, вимагається гарантія досягнення погодженого рівня економії енергетичних витрат.

Окремим питанням є забезпечення фінансування енергоефективних заходів?– це можуть бути як власні кошти енергосервісної компанії, так і кошти, залучені за рахунок кредитів банків чи інших фінансових установ, грантів чи проектів міжнародної технічної допомоги.  Також існують моделі, де фінансування енергоефективних заходів здійснюється самим замовником.  Тому, прийнято рішення в поточному році розпочати комплекс енергоефективних заходів по вищезазначеному обєкту з переходом на опалення альтернативним видом палива.