A A A K K K
для людей із порушенням зору
Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ СУДУ.

Дата: 18.10.2021 11:38
Кількість переглядів: 1865

Фото без опису

Що таке досудова доповідь?

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом «Про пробацію» та Кримінальним процесуальним кодексом України. Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про його відповідальність.

 Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того , щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок , але  й додаткову інформацію про особу , яка підозрюється у його вчиненні , дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких  обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Важливо звернути увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні , як доказ винуватості( або невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину.

Як відбувається підготовка досудової доповіді?

Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого  злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п’ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь.

Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій  доповіді , яку він зобов’язаний подати до суду  у встановлений ухвалою строк.

Працівник пробації є незалежною , неупередженою особою, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого.

Для цього він за  допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики  аби з’ясувати обставини,  що могли створити умови для вчинення злочину( так звані фактори ризику).Представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи, його сімейний стан та відносини у сім’ї, житлові умови , дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної  або наркотичної залежності , дані про фізичне та психічне здоров’я.

Не пізніше дня, наступного за днем отримання ухвали суду, обвинуваченому надсилається або вручається особисто на підготовчому судовому засіданні виклик до органу пробації для проведення бесіди. Про кожну наступну зустріч представник персоналу органу пробації вручає  обвинуваченому окремий  виклик до органу пробації.

Під час зустрічей  працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку , роботу, стосунки з близькими, друзями та іншими  людьми, матеріальне становище  та про ставлення до певних життєвих подій і обставин.

Від активної участі  обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації , що буде ним надана , залежить висновок працівника пробації щодо перспективи  позитивних змін.

Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні,  друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним , а також отримувати інформацію з  інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання.

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене лише коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.

Які права права має обвинувачений щодо складання досудової доповіді та як їх  ефективно реалізувати?

У обвинуваченої особи також є права, які полягають у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації.

Заявляти  відвід працівнику пробації , який складає досудову доповідь.

Відвід може бути заявлений, якщо є сумніви у неупередженості працівника пробації або інші підстави для відводу, що визначені Кримінальним процесуальним кодексом України. За додатковими роз’ясненнями можна звертатися  до працівника пробації.

Ознайомлюватися  з текстом досудової  доповіді.

До направлення досудової доповіді до суду працівник пробації викличе обвинуваченого для ознайомлення з її змістом. Важливо пам’ятати , що час на це обмежений і неприбуття до органу пробації не є підставою для неподання досудової доповіді до суду в установлений строк.

 

 

Начальник Дніпровського районного сектору № 3

з питань пробації майор внутрішньої служби

Сніжана Зайва


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь