День пам'яті жертв голодомору !

Дата: 27.11.2021 08:30

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Сьогодні по всій країні вшановують пам'ять загиблих жертв голодоморів хвилиною мовчання, та покладають до меморіалів квіти з колосками пшениці, які  вважаються символом життя і перемоги над голодом.

Цей день в Україні відзначають щорічно в четверту суботу листопада з 1998 року. Понад 20 країн визнали голод 1932-1933 років Геноцидом української нації. Страшна трагедія забрала, за різними підрахунками, від чотирьох до десяти мільйонів життів.