Не загасимо свічу пам’яті

Дата: 28.11.2021 16:04

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні.

Сягає у минулі роки страшна сторінка історії українського народу, все далі і далі   триває відлік часу… Та пам’ять про ті події залишається навіки.

Заклади освіти Царичанської громади у переддень Дня пам’яті жертв голодоморів провели цикл тематичних заходів під гаслом «Не загасимо свічу пам’яті».  Книжкові  виставки “Не підкорені у 33-му – непереможні сьогодні!?; «Уроки історії» кожного року стають спомином художньої та документальної літератури про страшні події.

Перегляд документальних фільмів “Голодомор трагедія українського народу”; “Голодомор?; відеороликів Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності Голодомора» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду»;  проведення виховних годин “Роковинам Голодомору 1932-1933 років присвячується?, “Жнива скорботи“,   «Пам’ять голоду, пам’ять серця. Схилимо голову у скорботі»  дали  можливість поринути у ті скорботні роки для України

учасників заходів.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти, то ж наше завдання не забувати уроки історії, пам’ятати про тих, чиє життя обірвалося лише почавшись….

Як і вся Україна 27 листопада  учні та педагоги долучилися до   загальноукраїнської акції “Засвіти свічку”, долучившись  до загальнонаціональної хвилини мовчання та  запалили  свічку у своїй домівці.