Про необхідність подання електронних декларацій депутатами ради та посадовими особами органу місцевого самоврядування

Дата: 11.02.2022 09:30

Згідно  ст.  3 ч.  1  п. 1 пп. «б» - Суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції»  - є депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови та посадові особи омс.

Згідно статті 45 зазначеного  Закону особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Роз’ясненнями НАЗК від 29.12.2021 року № 1 щодо застосування окремих положень Закону України «Про  запобігання   корупції» стосовно  заходів   фінансового  контролю  (подання декларації, повідомлення   про  суттєві  зміни в  майновому  стані, повідомлення  про  відкриття  валютного  рахунку) передбачено порядок  подання  такої  декларації.

Щорічна декларація – декларація, яка подається  депутатом  місцевої  ради, посадовою особою омс відповідно до ч. 1 ст. 45  вказаного Закону,  у період з 00 годин 00 хвилин  01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Обов’язок подавати щорічну декларацію виникає в суб’єкта декларування:

• щороку протягом строку здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

У  випадку  виявлення  у  декларації   недостовірні відомості можливо  подати виправлену декларацію   впродовж 7 днів після подання декларації, але не більше 3 разів (ч. 4 ст. 45 Закону).

Відповідальність  за  неподання  декларації, несвоєчасне подання  та декларування  недостовірної  інформації передбачено   за  ст.172-6 КУпАП та ст.366-1 КК України.

роз'яснення декларація 2022 р.