МІНЕКОНОМІКИ: ПРОТЯГОМ ЦЬОГО ТИЖНЯ ДЕФІЦИТ ПАЛЬНОГО НА АЗС БУДЕ ЛІКВІДОВАНО

Дата: 02.05.2022 13:45

Уряд з початку війни через Міністерство енергетики та Міністерство економіки України співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення та підприємств пальним.

Протягом поточного тижня проблему нестачі нафтопродуктів буде вирішено.

"Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи і зараз вирішуються питання  їх  завезення на територію України найшвидшим чином", – зауважила Перша віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки Укрвїни Юлія Свириденко.

Відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України спричинений тим, що протягом останніх 3 тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливні інфраструктурі України.

Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низку нафтобаз-операторів ринку зі значним запасом пального.

Ситуація з нафтопродуктами на АЗС покращиться, але водночас постачання пального з Західної Європи призведе до незначного подорожчання пального через  вищу ціну логістики, складні маршрути і використання кількох видів транспорту.

Нагадаємо, раніше Уряд ухвалив низку рішень, які суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема, було скасовано акциз та зменшено ПДВ з 20% до 7%.

За інформацією відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Мінекономіки