До уваги власників бджіл

Дата: 11.05.2022 11:00

Через війну, розв’язану росією проти України, значних втрат зазнає, зокрема, вітчизняне бджільництво.

Це пов’язано з цілою низкою факторів:

руйнування пасік внаслідок обстрілів та свідомого знищення окупантами;

неможливість догляду за вцілілими пасіками через окупацію територій чи бойові дії;

скорочення посівних площ під соняшник та заміна їх на злакові, які не є медоносами.

У цей воєнний час важлива максимально ефективна комунікація та взаєморозуміння між агровиробниками та пасічниками, щоб і захистити бджіл, і забезпечити виробництво усіх видів с/г  продукції.

З огляду на й так складну ситуацію в цій галузі, Мінагрополітики розробило рекомендації для аграріїв та пасічників щодо попередження отруєння бджіл, зокрема щодо транспортування, зберігання та застосування засобів захисту рослин.

З метою інформування оприлюднюємо рекомендаційні матеріали для подальшого використання в роботі серед пасічників і представників агроформувань різних форм власності.

Алгоритм дій при отруєнні бджіл засобами захисту рослин

Пам'ятка для фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин

Пам'ятка для органів місцевого самоврядування

Презентація "Заходи щодо профілактики отруєння бджіл"