18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми

Дата: 18.10.2022 10:06

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля живим товаром, яка набирає широких масштабів і дедалі жорстокіших форм охопила більшість країн світу.

Торгівля людьми стала злочинним бізнесом, який посідає третє місце за рівнем прибутковості, поступаючись лише торгівлею зброєю та наркотиками. На жаль, не оминуло це лихо й Україну, яка є сьогодні і країною-донором, і країною транзиту. До рук сучасних работоргівців потрапили тисячі українських громадян: вони зазнають нещадної експлуатації і принижень, їх калічать морально і фізично, навіть позбавляють життя.

10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми:

1. Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.

2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.

3. Торгівля людьми – найбільш активно прогресуюча злочинна діяльність, яка приносить щорічний дохід близько 150 мільярдів доларів США.

4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір покинути свій будинок в пошуках кращого життя.

5. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.

6. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.

7. Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.

8. Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству: загрозам, згвалтуванням, інше.

9. Майже завжди у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.

10. Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

Торгівля людьми – це не міф! Тож будьте обережними та обізнаними щодо небезпеки торгівлі людьми!

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію в межах України або за кордоном, зателефонуйте на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів безкоштовно зі стаціонарних телефонів за номером 0-800-505-501 або безкоштовно з мобільних телефонів за номером 527.