Що нового в компоненті "Розвиток потенціалу громадських організацій" від DOBRE?

Дата: 09.08.2023 13:25

Оголошено конкурс "Громадські ініціативи для розвитку територіальних громад" https://is.gd/6yeAuE

Дедлайн подачі заявок до 23:59 27 серпня.

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу skyscraper.contest@gmail.com

Команди громадських організацій вже отримують різносторонню підтримку з питань оргрозвитку від нашої експертки Світлана Дубина-Литвиненко

ГО із Дніпропетровської та Кіровоградської областей шукають рішення:

🔸️для розвитку командного потенціалу

🔸️для посилення внутрішніх управлінських процесів

🔸️для стратегічної діяльності, а не ситуативної

🔸️для планування та упорядкування проєктної діяльності

- Усі консультації, що я проводжу з громадськими організаціями, побудовані тільки на тих актуальних потребах, що мають команди ГО. Одразу після оцінювання спроможності організацій команди проводили SWOT-аналіз своєї діяльності, аби виокремити зони розвитку і ризиків, а також побачити свої сильні сторони і можливості. Тепер на основі цих аналізів, а також планів оргрозвитку ГО починають річний шлях посилення інституційної спроможності. Я не пропоную командам готових рішень, натомість допомагаю їм знайти їм через фасилітовані обговорення та командні діалоги, - розповідає Світлана.

Організації відчувають не лише підтримку, а й трансформації, адже в процесі обговорень тих чи інших питань учасники команд отримують інсайти, знаходяться неочікувані висновки. Ось кілька цитат від представниць ГО, які отримують супровід в межах проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошує місцеві громадські організації, ініціативні групи з територіальних громад, які є партнерами програми DOBRE у Дніпропетровській та Кіровоградській областях, подати заявки на участь у конкурсі проєктів «Громадські ініціативи для відновлення та розвитку територіальних громад». :

Ірина Варакута, голова організації:

Сьогоднішні розмови про потребу в розвитку команди та новому розподілі ролей - це цілком логічний момент в розвитку організації, адже всі ми відчуваємо особистісну трансформацію через події в світі. Відчуваю, що наша ГО теж трансформується. Можливо, коли у нас буде стратсесія, ми навіть змінимо і місію, і напрямки.

Марина Фартушок, активістка БФ “АМЕР”:

В нас є практика рефлексій у команді, ми часто обговорюємо результати роботи, даємо зворотній зв’язок. Але на цій зустрічі ми мали нетрадиційні формати спілкування і я по-новому побачила людей в нашій команді. Це було корисно, незвично і цікаво. І звісно ж нам тепер буде легше планувати свою діяльність, бо ми глибоко обговорили багато аспектів цього питання.

Ольга Тищенко, членкиня організації:

Завдяки нашим зустрічам у мене потихеньку вибудовується розуміння структури діяльності нашої організації. У голові це поки що будівельний майданчик без порядку, але вірю, що ми напрацюємо якийсь чіткий план і все організується. Фундамент уже є, умови для будівництва теж є, оскільки ці зустрічі показали, що ми дуже дружні.

#DOBRE

Програма DOBRE Агенція сталого розвитку "Хмарочос"

Зеленодольська міська територіальна громада

Царичанська селищна об'єднана територіальна громада