18 ЖОВТНЯ - ЄВОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Дата: 18.10.2023 16:09

18 ЖОВТНЯ - ЄВОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми – це серйозна проблема у мирний час, а під час війни створюються найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації живого товару.

Від 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Війна підвищує ризики торгівлі людським ресурсом, тому, на сьогодні, ця тема є однією із актуальних. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях. Великий відсоток цих осіб становлять жінки та діти, які являються найбільш вразливими частиною населення до цього ганебного явища, зокрема, до сексуальної експлуатації та рабства. Також значну частину становить не менш вразлива група – це діти без супроводу батьків, особи похилого віку, особи з інвалідністю. Для цих груп населення залишається ризик незаконної торгівлі людьми та дітьми, усиновлення та незаконне донорство.

Торгівля людьми – є злочином проти людяності, принижує честь і гідність людини. Торгівля людьми – це проблема не лише України, а й усієї світової спільноти.

Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими. Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників. Але для цього потрібно повідомити відповідні служби.

🗣Не будьте байдужими, якщо вам відомий факт торгівлі людьми! Не мовчіть про це!

☎НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні