"Рівний-рівному" - у Царичанській громаді стартує проєкт "Помічник ветерана"

Дата: 23.10.2023 15:58

З 1 липня 2023 року в Україні започаткували проєкт "Помічник ветерана", де навчені фахівці у громадах надаватимуть професійний сервіс для демобілізованих військових, захисників та захисниць, які повертатимуться з військової служби, фронту в цивільне життя, а також для членів їх сімей.

Проєкт передбачає індивідуальний супровід ментора чи наставника, який працює за принципом "рівний-рівному". Помічник ветеранів буде скеровувати свою діяльність на збереження здоров’я ветерана (сприяти, направляти, організовувати, скеровувати ветерана для надання медичних послуг), задоволення економічних інтересів (допомагатиме із працевлаштуванням, підвищенням кваліфікації, перепрофілізацією, відкриттям власної справи, співпраці із центрами зайнятості).

Голова селищної ради Геннадій Сумський представив присутнім керівникам служб, установ і закладів помічника ветеранів від громади Віктора Петренка, який пройшов навчання та отримав сертифікат від організаторів проєкту. Віктор Віталійович - сам ветеран, і має юридичну освіту.

Діяльність помічника забезпечуватимуте взаємодію з усіма державними й недержавними інституціями за переліком тих послуг, які будуть надаватись. І, звичайно, такий фахівець здійснюватиме моніторинг реалізації ветеранської політики у громаді, вивчатиме потреби ветеранів і коригуватиме послуги, які надають.