БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Дата: 29.02.2024 09:04

Прихід передвесняної погоди розпочинає масову появу ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України.

Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, конвалія травнева тощо.

Зрізати, а тим паче продавати такі квіти ЗАБОРОНЕНО.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України». За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів (від 1700 до 3655 грн) та стягнення збитків (у перерахунку на кожну рослину).

‼ПАМ’ЯТАЙТЕ! Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів і залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас.

Закликаємо усіх громадян бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

(Відділ земельних відносин та екології виконавчого комітету Царичанської селищної ради)