Про боротьбу з карантинними рослинами

Дата: 08.07.2024 15:40

‼Шановні мешканці громади!!!

З приходом періоду розповсюдження 🌿карантинних рослин і бур’янів, які сприяють виникненню алергічних захворювань у населення, необхідно постійно проводити заходи з покосу трави і видалення карантинних рослин.

✅При покосі трави на зелених зонах знищуються і карантинні бур’яни.

✅Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).

✅Отже для екологічного благополуччя мешканців існує обов’язковість своєчасного видалення бур’янів, у тому числі амброзії полинолистої на територіях об’єктів, що перебувають у власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію, прилеглу до цих об’єктів, яка становить: для домоволодінь приватного сектору, для прибудинкових територій багатоквартирної забудови, для територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, для території, для територій, прилеглих до об’єктів соціальної інфраструктури – 15 м від межі земельної ділянки, та до проїжджої частини вулиці.

🟥Звертаємо особливу увагу на відповідальність, яка настає за статтею 152 КУпАП, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, в тому числі несвоєчасний покіс трави та видалення бур’янів, які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360грн.); на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700грн.).

✅🗣Величезне прохання проявити свідомість і самостійно виконати покіс карантинних рослин, адже це важливо як для вашого здоров'я, так і для здоров'я ваших близьких.