Карантинні рослини шкодять здоров’ю — не ігноруй!

Шановні мешканці громади!
У зв’язку з випаданням опадів та активним ростом карантинних рослин і бур’янів, що можуть викликати алергічні захворювання, закликаємо до своєчасного покосу трави та видалення амброзії полинолистої й інших шкідливих рослин.
Покіс трави — це не лише естетика, а й профілактика поширення небезпечних алергенів.
Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», власники, орендарі, користувачі земельних ділянок, підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою, у тому числі прилеглі території:
-
приватні домоволодіння та присадибні ділянки;
-
прибудинкові території багатоквартирних будинків;
-
території біля торговельних закладів, підприємств обслуговування, харчування, майстерень, ринків та інших об’єктів господарської діяльності.
❗ Регулярне скошування амброзії запобігає її цвітінню та поширенню насіння.
Нагадуємо, що за порушення вимог благоустрою, зокрема несвоєчасне видалення бур’янів, передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 152 КУпАП:
-
для громадян — штраф від 340 до 1360 грн;
-
для посадових осіб та підприємців — від 850 до 1700 грн.
Прохаємо дотримуватися вимог благоустрою та сприяти збереженню чистоти, здоров’я та екологічної безпеки у нашій громаді!
