Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

З нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України запрошуємо долучитись до всеукраїнського культурно-освітнього марафону «Наша незалежність» та ознайомитися з історією перлини Дніпропетровщини – селищем Царичанка

Дата: 05.08.2021 14:28
Кількість переглядів: 1947

Фото без опису

Населені пункти Царичанської громади – найстаріші на Дніпропетровщині. Селище Царичанка бере свій час заснування з 1604 року. Першими поселенцями вважаються козаки Г.Сало і І.Кочерга, яким на центральній площі було споруджено пам’ятник.

Фото без опису

На Правобережних поорільських землях розташовані села: Прядівка, Юр’ївка, Преображенка, Михайлівка, Бабайківка, які в середині ХVIII століття засновувалися як поселення на землях війська запорізького низового. А саме селище Царичанка впродовж 200 років входило до складу земель Гетьманщини Полтавського полку. Не зважаючи на віддаленість від основних доленосних подій в історії України, наші поорільські землі так чи інакше брали в них участь. Це і повстання І.Петрика (кінець XVII століття), участь у Полтавській битві (1709 р.), будівництво Української укріпленої лінії (1733-1736 рр.), активна участь у російсько-турецьких війнах XVIII століття.

Фото без опису

(природно-заповідне урочище "Лелія")

Будучи прикордонною територією Царичанка близько 20 років була центром Царичанської митниці, яка регулювала торгівельне та епідеміологічне життя Приорільського краю.

Фото без опису(р. Оріль)

У ХІХ столітті економічне і громадське життя селища проходило в межах військово-суспільних подій, які були характерні для тодішньої Російської імперії. З початку ХІХ століття Царичанка входить в межі Полтавської губернії Кобеляцького повіту, а лівобережні землі і поселення до складу Катеринославської губернії Новомосковського повіту. З початку ХХ століття наш край захопили буремні події революції 1917 року, громадянської війни 1918-1922 рр., колективізація, Голодомор 1932-1933 рр., окупація німецькими військами 1941-1943 рр., післявоєнний відбудовчий період, часи розпаду Радянського союзу і утворення незалежної Української держави.

Фото без опису

(Свято-Покровський храм)

З 2016 року смт Царичанка стала центром Царичанської ОТГ, куди ввійшли колишні Бабайківська, Михайлівська, Юр’ївська, Прядівська сільські ради. На сьогодні Царичанська ОТГ є провідною серед громад Дніпропетровщини.

#Наша_незалежність #Марафон_30


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь