Царичанська громада відкрита та сучасна

Царичанська територіальна громада Дніпровського (Царичанського) району Дніпропетровської області. Адміністративний центр — смт Царичанка. Територія  включає  23 населені пункти,  із чисельністю  населення 14473 жителів , з них дітей шкільного віку 1543 чоловік. Площа території 453,492 кв.км.

Громада утворена 16 серпня 2016 року шляхом об'єднання Царичанської селищної, Бабайківської, Михайлівської, Прядівської та Юр'ївської сільських рад  колишнього Царичанського району.

Стабільність та економічний розвиток територіальної громади передусім залежить від наповнення бюджету. Власні  доходи селищного  бюджету із 43 млн. грн  у 2017 році зросли  до майже 82 млн.грн. у 2023 році, і ця тенденція продовжується.

Провідною  галуззю  громади  залишається  сільське господарство.  Загалом на території територіальної громади  -  57 агроформувань усіх форм власності, в яких забезпечено 704 робочих місця. Близько 30% у надходженнях бюджету   становлять  доходи  від підприємств аграрного сектору.

Вплив на економічний розвиток громади  також здійснюють промислові підприємства з виробництва алкогольно-безалкогольної, молочної продукції та структурні підрозділи паливно-енергетичного комплексу.

Офіційно самозайнятих суб’єктів господарювання в громаді 299 одиниць, з яких 80% – у сфері торгівлі та побутових послуг.

Бюджетна сфера  та комунальні заклади громади  - 6 ліцеїв, 6 закладів дошкільної освіти, КП «Царичанська центральна лікарня»,  КНП «Царичанський центр первинної медико-санітарної допомоги»,  КЗ  «Територіальний центр соціального обслуговування (НСП)»,  Царичанська публічна бібліотека  з  трьома філіями у старостинських округах, 9 клубних закладів, ЦНАП, Дитяча юнацько-спортивна школа, Дитяча мистецька школа, Комплексний музей історії, Будинок дитячої та юнацької творчості, Інклюзивно - ресурсний центр, Трудовий архів.

Комунальні підприємства Царичанської селищної ради – КП «Господарник» (благоустрій, ремонтні роботи та транспортні послуги),  КП «Царичанське ВОЖКГ» (водопостачання, водовідведення та санітарна очистка).

Селищна рада має компактний територіальний устрій, уклад доріг дозволяє організувати громадське транспортне сполучення між селами. Вигідні природні умови для альте­рнативних джерел електроенергії, є сировина для переробки с/г про­дукції, фруктів, овочів.