З мрією про родину

Коли ми живемо в повній сім’ї, оточені батьківською опікою, то не часто замислюємося: як доводиться тим, у кого немає рідного дому, в якому тепло домашньої атмосфери, люблячі та лагідні батьки, які дарують тепло свого серця, де почуваєш себе захищеним. На жаль, занадто багато дітей живе окремо від своїх біологічних родин.

Бажання ж узяти на виховання дитину, народжену іншими, виникає тільки в небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Усиновлення – це особлива дорога батьківства – благородна, складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами. Це безмежне розуміння та бажання принести дитині трепетну мить радості. Це горе, поділене на кожного члена родини та щастя, помножене на всіх. Родина, в якій є усиновлена дитина – це родина назавжди.

Усиновлення як форма влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогоднішній день є пріоритетою формою виховання таких дітей. Адже, сімейне середовище – це саме те місце, яке найкраще сприяє формуванню повноцінної особистості та створює у дитини відчуття безпеки, довіри та любові. Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні –усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив. Ми будуємо нову країну, нове суспільство.  Ми прагнемо  зробити життя в ній кращим. В сьогоднішніх реаліях ми переосмислюємо його зміст та цінності. Біда гуртує, вчить терпеливості та милосердю. Найбільш вразливими у любих життєвих чи  то суспільних процесах є діти – майбутне нашої держави, наш завтрашній день.

Що необхідно зробити, щоб усиновити дитину

Звернутися з письмовою заявою про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей.

Потенційні усиновлювачі можуть дізнатися про наявні кандидатури дітей  на  Всеукраїнському порталі національного усиновлення – «Сирітству – ні!», де можна ознайомитися з анкетами діток. Там також вказується інформація, куди щодо конкретної дитини треба звернутися.