Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Без рентгенологічної діагностики люди не залишаться

На сьогоднішній день питання роботи кабінету рентгенологічної діагностики Царичанської районної лікарні є досить актуальним і наболілим для нашого населення. Це й зрозуміло: люди бояться, що такими вкрай важливими послугами неможливо буде скористатися.

Робота цілодобового рентгенкабінету тривала з вересня 2013 року до теперішнього часу. До цього Царичанська лікарня обслуговувала мешканців двох районів лише в робочий час, з нічними ургентаціями.

 На сьогоднішній день КЗ «Царичанська районна лікарня» є власністю обласної ради, але фінансування заробітної плати та енергоносіїв здійснюється на   60% з бюджету Царичанської селищної ради.

 Тобто, основний тягар «лежить» на Царичанці, хоча послугами лікарів користуються усі мешканці інших територій.

Крім того, первинна ланка охорони здоров’я з січня 2018 року передана до власності Царичанської ОТГ, яка фінансується бюджетом селищної ради. Дефіцит бюджету лікарні на сьогоднішній день складає майже 4 млн грн, із них на заробітну плату  2,9 млн гривень.

Враховуючи ситуацію, керівництвом лікувального закладу було прийняте рішення про оптимізацію структури та штатної чисельності лікарні, в т. ч. і рентгенкабінету. В той же час статистика звернень у нічний час складає низький рівень.

Отже, рентгенкабінет працюватиме з 8.00 до 14.00, а в інший час доби, тобто з 14.00 та всю ніч до ранку, працюватиме ургентний медперсонал, який будуть доставляти в лікарню до пацієнтів за потреби транспортом медзакладу.

Лист в.о. головного лікаря КЗ "Царичанська ЦРЛ " ДОР"   В.А. Бровко« повернутися до списку новин