Необхідність наведення санітарного стану на прилеглих до об’єктів територіях та про боротобу з карантиниими бур’янами.

Дата: 27.08.2018 14:25

Шановні мешканці царичанської громади!
ШАНОВНІ  КЕРІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ!

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЦАРИЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ наведення санітарного стану на прилеглих до об’єктів територіях та ПРО БОРОТЬБУ З КАРАНТИННИМИ БУР’ЯНАМИ!

Щодо  Розмірів меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території, виконавчий комітет Царичанської селищної ради повідомляє, що згідно п.23 ПРАВИЛ благоустрою території, затверджених рішенням сесії від 16.03.2016 року № 142 -7/VII,  межі прилеглої території будівель, споруд, земельних ділянок,  підприємств, установ і закладів, будівельних майданчиків, ринків, вокзалів тощо визначаються таким чином:
- від головних фасадів (вуличних сторін) ? до лінії бордюрного каменя проїзної частини, а якщо основну вулицю (дорогу) супроводжує допоміжний проїзд, ? до лінії ближнього до об’єкта бордюрного каменя цього проїзду;
- від бокових фасадів (сторін) ? до середини санітарного розриву між сусідніми об’єктами, але не більше ніж 25 м від бокової сторони земельної ділянки, належної об’єкту, крім випадків, коли більші розміри меж визначені проектною документацією;
- від тильного фасаду (задньої сторони) ? на всю закриту дворову (при-будинкову) територію, а якщо прибудинкова територія не обмежена суціль-ними природними чи штучними межами (водоймою, дорогою, стіною, парка-ном) ? до середини санітарного розриву між сусідніми об’єктами.
- для нежитлових приміщень, розташованих у підвалах, цокольних частинах і на перших поверхах житлових будинків, прилегла територія розташована у створі крайніх стін приміщення вздовж фасаду будинку, а при наявності розриву між приміщеннями сусідніх орендарів (власників) ? додатково до 10 м у кожен бік.
 Межі прилеглої території окремо розташованих об’єктів визначаються від належних (відведених) земельних ділянок об’єктів у таких розмірах:
- АЗС,  підприємства  промисловості,  енергетики,  переробки  вторинної сировини ? 5 м;
- будівлі,  споруди,  майданчики  сфери  споживчого ринку,  ресторанного бізнесу, відпочинку та послуг, розміщені на території парків, скверів загального користування, буферних парків, пляжів – 5 м та проїзди до них;
- будівлі,  споруди,  майданчики  сфери  споживчого ринку,  ресторанного бізнесу, відпочинку та послуг, розташовані в житловій зоні ? 3 м та проїзди, доріжки і проходи до них;
- будівлі,  споруди,  майданчики  сфери  споживчого ринку,  ресторанного бізнесу, відпочинку та послуг, розташовані в адміністративних, спеціальних і промислових  зонах ? 3 м та проїзди, доріжки і проходи до них;
- теплові,  електричні, тягові, газорозподільні  підстанції, каналізаційно-насосні станції, котельні та бойлерні ? 5 м та проїзди до них;
- гаражні кооперативи, автомобільні мийки, автомобільні стоянки, СТО, шиномонтажні майстерні ? 5 м та проїзди до них;
- відокремлені  від  вуличних  тротуарів  зупинки  громадського транспорту ? 3 м;
- тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності (ТС) ?  2 м від кожної крайньої точки ТС та прохід, доріжка, тротуар, спеціально створені для ТС;
- індивідуальні гаражі  ? 2 м;
- об’єкти виносної (вуличної) торгівлі ? 2 м.
     Прилегла територія – це розташована поряд із власним або орендованим об»єктом теритрія, яку власник, балансоутримувач або орендатор повинні утримувати  в належному стані.
З метою мінімізації впливу на громадян, недопущення розповсюдження небезпечного карантинного бур’яну амброзії полинолистої та підтримання у належному санітарному стані території Царичанської селищної ради, а також, на виконання вимог ст.6, ст.10, ст.12, ст.34 Закону України «Про карантин рослин», виконком селищної ради інформує громадськість про гостру необхідність локалізації та ліквідації амброзії полинолистої.
  Боротьба з цією карантинною рослиною потребує спільних зусиль органів місцевого самоврядування, державної виконавчої влади, самоорганізації населення, суб’єктів господарювання, громадськості, землевласників та землекористувачів.

Звертаємо увагу,
що  згідно статті 152 Адміністративного кодексу України, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо покращити санітарний стан нашої рідної громади!